A web áruházban 3 fizetési mód közül választhatsz:
1. Közvetlenül az OTP bankfiók pénztárában befizeted a cég számlájára a pénzt forintban vagy euróban (jobban járunk általában, ha euróban kérjük a befizetést, mert a bank így az olcsóbb belsö árfolyamon számol Neked). Persze attól a Te kezedben forint van! Amennyiben rendelkezel eleve euróval, az még jobb, de nem feltétlenül szükséges.
2. Saját forint számládról adsz a bankfiókban egyszeri megbízást - saját
bankodból persze - hogy mondjuk, az 54 eurót utalják a cég számlájára. Itt a bank az euro számla nemzetközi (IBAN) számlaszámát fogja kérni, ami a következö:
HU 11764355 42050885 00000000 Ehhez szükség van még az OTP SWIFT kódjára is, ez pedig a következö:
OTPVHUHB Mindkét tranzakciónál csak a saját bankodnak a költségét kell vállalnod! Ezt sajnos nem tudom megmondani mennyi, mert bankja válogatja. Én csak a sajátomét tudom! Érdeklödj a bankodban!
keresztül: Ez a fizetési mód akkor választható, ha rendelkezel euro számlával, ugyanis a forint számlákról nem indíthatsz devizautalást internetbankingon keresztül. Úgy csak a telefonos ügyfélszolgálaton vagy személyesen az elözöekben leírtakat követve tudsz tranzakciót indítani. Amennyiben viszont van euro számlád, akkor el tudod végezni az utalást a netbankban is. Ehhez, ha nem vagy OTP-s, akkor megint csak az IBAN szám és a SWIFT kód szükséges. Ha OTP-s vagy elég a weboldalon feltüntetett rövidített, úgynevezett bankon belüli egyszerősített számlaszám is.
FIGYELEM!
NETBANKON
Bankkártyával -
közvetlenül a vásárlás után a web áruházban! Ez a legegyszerőbb mód szerintem. Ehhez Visa vagy Master Card kártya szükséges, aminek a hátulján az aláírás mellet van egy 3 jegyő szám, a biztonsági kód.
Elvileg nincs költsége, de ezt is bankja válogatja!
Amennyiben nem a saját neveden van a kártyád, hanem mondjuk a párodén, akkor értelem szerint az ö adatai szükségesek a fizetéskor, ahogy a kártyán szerepel. Ezt tartom a legjobb megoldásnak, mert nem kell sehova futkosni, hanem azonnal leemeli a bank a pénzt a kártyádról. Persze figyelj, hogy legyen fedezet annyi a kártyán, amennyit fizetni fogsz!
Ne félj! Nem fognak levenni a kártyádról többet és nem fogják megkísérelni az újra levételeket, mint ahogy azt sokan gondolják, és ezért nem mernek így fizetni kártyával.
Az adatokat a terminál ugyanúgy nem jegyzi meg, mint mikor mondjuk, a Tescóban fizetsz a kártyáddal. A különbség csupán annyi, hogy a Tescóban a lehúzással olvassa be a terminál az adataidat, a web áruházakban pedig neked kell beírni azokat. (kártya száma, tulajdonos kártyán szereplö neve, kártya lejárati ideje, és a 3 jegyő biztonsági kódja).
Amennyiben az aláírás mellett nem találsz 3 jegyő kódot, a kártyád
NEM alkalmas
internetes tranzakciók lebonyolítására.
A dombornyomott kártyák 100%-ig alkalmasak és már vannak bankok, ahol a sima felülető kártya is alkalmas erre, mert ellátták ezzel a kóddal (pl. Raiffeisen OKOS kártyák).
Webáruház, bankkártyás fizetés Biztonságos?
Szeretném a kétségeket eloszlatni, amelyek az internetes bankkártya-elfogadással kapcsolatban keringenek, ezért felvázolom egy tipikus kártyaelfogadói rendszer mőködési elvét.
Fontos tudni, hogy a fizetési és a megrendelés rész teljesen külön van választva. A bank nem tudja, hogy a vásárló mit rendelt az áruházból, a kereskedö pedig nem (valamint cégünk
sem) ismeri a vásárló bankkártyájának adatait. A kártyaadatok titkosítva közlekednek a számítógépes rendszerek között, ezért a fizetés teljesen biztonságos. Több banknál lehet
kérni folyószámlához kapcsolódó egyszer használatos virtuális bankkártya számot, ami a biztonságot még tovább növeli.
A fizetési folyamat
1. A kártyabirtokos a web áruházban eljut a fizetés pontig. A "Megrendelem" gombra kattintás után az áruház egy egyedi tranzakció-azonosítót generál, és ideiglenesen felfüggeszti a megrendelést. Az tranzakció-azonosítót, a kereskedö egyedi azonosítóját és a fizetendö összeget egy titkosított csatornán az áruház elküldi a banknak, és átirányítja a felhasználót a bank, fizetési (szintén titkosított) weboldalára.
2. A bank ellenörzi a kapott adatokat, és ha mindent rendben talál, akkor megjeleníti az oldalon, hogy melyik áruház mennyi pénzt szeretne a számláról leemelni, és kéri a kártyaadatokat. Ezek az adatok a web áruház számára titkosak és nem elérhetöek.
3. Miután a vásárló megadta a szükséges adatokat, a bank a tranzakció-azonosítóval és egy fizetési eredményt tartalmazó kóddal válaszol az áruháznak, valamint visszairányítja a felhasználót a megrendelés oldalra.
4. Az áruház ellenörzi a tranzakciós azonosítót és a kapott kód alapján eldönti, hogy a fizetés megtörtént-e. Amennyiben nem sikerült a tranzakció, ezt tudatja a vásárlóval, ellenkezö esetben kiüríti a kosarat, és ezzel a megrendelést sikeresnek nyilvánítja.
5. Ezek az események pár perc leforgása alatt megtörténnek. Amennyiben rendelkezel SMS
szolgáltatással a bankodnál, a tranzakció eredményességéröl azonnal kapod az értesítést!
Jó vásárlást és sok sikert kívánok
Utalás – ennek kétféle változata van: